Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejčastější dotazy z praxe - část 1/2

11. 11. 2013

 Každá cesta úspěšného svůdníka je trnitá a nezřídka se vyskytují situace, se kterými si nevíme rady. Ptáme se tak po fórech či kamarádů. Rozebereme si to nejčastější, s čím se můžeme v praxi setkat.

 
 
 
1. Potkávám jednu holku a nevím jak ji oslovit..
 
To nejjednodušší, co lze udělat, je prostě přestat přemýšlet a oslovit ji. Během fyzického setkání máte velmi krátkou dobu, aby jste to udělal. Určitě vás napadnou důvody, proč to v tu danou chvíli neudělat, ale je jeden důvod proč to udělat – budete vědět, zda to stálo za to.
 
Nejde to s touhle? Nevadí, půjde to s další. Chce nekoukat, nepřemýšlet, ale oslovovat
 
 
 
2. Nevěřím si/mám nízké sebevědomí/bojím se její reakce..
 
Bojíte se, že vás zase pošle někam? Můžete mi věřit, že když za ní půjdete s myšlenkou, že by vás mohla odmítnout, tak vás odmítne. Bude z vás sálat negativní energie a ta vyvolá zákonitě negativní reakci.  
 
Položte si otázku – proč se bojíte? Zeptejte se svého povědomí touto otázkou a garantuji vám, že odpoví. Tu nepříjemnou myšlenku otočte, dejte jí pozitivní smysl. Čím dřív, to uděláte, tím lépe pro vás a budete napřed před konkurencí. Vaše mysl vás bude přesvědčovat o opaku, že to tak nefunguje a potvrzovat starou pravdu. Vy tam ale musíte nahrát novou pravdu
např.: "Při oslovování jsem nervózní"  Nahradíte tuto myšlenku myšlenkou "Oslovení žen zvládám s radostí"
 
Toto je klíč k pozitivnímu sebevědomí, který jsem si odzkoušel v praxi. Lehce se to mluví, hůř se to dělá, ale výsledek stojí za to !
 
 
 
 
 
3. Mám smůlu na ženy a už asi nikdy mít ženu nebudu..
 
Všichni jsme tak začínali. Můžete se seznámit, musíte ale chtít a něco pro to dělat. Často uslyšíte větu, že „to přijde samo“. Bez zdravého sebevědomí to taky přijde, vy to ale neuvidíte nebo nic pro to neuděláte. Pro uvolnění je dobré si taky najít koníčky, kterým se budete věnovat. Je jedno, jestli budete po večerech hrát hry, běhat do lesa nebo chodit na ryby, hlavně něco dělejte.
 
Klíčovou roli v mužově sebevědomí a celkově při seznamování hraje také faktor zaměstnání / studium a to platí pro všechny ženy, vyjma žákyň ZŠ, raných studentek SŠ a duševně postižených žen. Je potřeba dělat taky něco, co vás baví, naplňuje, neboť v zaměstnání strávíte podstatnou část života. Do práce také chodíte i vydělávat peníze a ženy to zajímá !! 
Můžete to tak vidět „zlatokopecky“, je to prostě ale čirá realita, se kterou se musíte smířit. 
 
Může se vám stát, stejně jako se stalo mně, že se seznámíte se ženou a jste zrovna bez práce. Z vaší strany však musí být vidět aktivita, že vám není tento stav lhostejný a děláte něco pro to. 
Pokud z vás vyplyne, že sedíte doma a nic pro to neděláte, váš zájem je automaticky roven nule. 
 
 
 
A ještě maličkost pánové – žijeme v moderní době, takže nemusím vám říkat, že řidičák skupiny B (skupina A není tak důležitá) a vlastní auto je pro mladého člověka takřka nezbytnou součástí života a výrazným pomocníkem při seznamování a nezbytnou životní pomůckou ve vztahu i v rodičovství..
 
Pro seznámení musíte taky něco udělat, bydlení ve městě je výhodou. Není nutné přímo chodit na diskotéky, mraky holek potkáte ve škole/práci, na ulici, v obchodech, na zábavách, ve sportovních zařízeních, čili prostě všude, jen ne doma. 
 
 
Když se poznáte, musíte chtít, aby vás chtěla. Hlavně ji nechte svobodu a prostor v rozhodování. Buďte přátelský a drzý zároveň, nikoliv hodný !!!
 
V dobré náladě co nejdříve navrhněte schůzku a nechte ji rozhodnout. Pokud vás odmítne, buď nemá zájem nebo jen vás testuje. Pokračujte v normálním přátelském kontaktu dál a zkuste to později. Pokud slýcháváte typické výmluvy typu "už něco mám, nemám čas" nebo "my se neznáme", tak ji nechce být, ten zájem o bližší seznámení nemá.
 
 
 
4. Našel jsem její profil na Facebooku a jak poznám její zájem?
 
Ovšem že jí můžete napsat nebo kliknout na tlačítko „Přidat do přátel“. Pokud vás žena nezná předem osobně, tak pravděpodobnost přijetí je velmi malá. Můžete zkusit napsat zprávu, nicméně pokud nejste „básníci“, tak to zrovna moc valný úspěch taky mít nebude. Mnohem lepší se seznámit osobně a pak teprve začít konverzovat na Facebooku !!
 
Velká výhoda Facebooku je, že předem můžete zjistit základní informace a zda je ta holka ve vztahu. Zpravidla ta slečna si to hned dá do úvodních informací, často si však dá fotku s přítelem na hlavní stránku. 
 
Pokud odpoví na zprávu, komunikujte s ní následně v poměru 50 : 50, osobně ctím pravidlo dvou dnů. Dva dny mám iniciativu já a pak je řada i na ni. Je vhodné také zpočátku dělat menší časové prodlevy mezi zprávami.
 
Zajímejte se o setkání. Navrhněte schůzku (nikoliv rande, pozvání do kina nebo na večeři) s vašim připraveným programem.
 
Už víte, jak poznáte její zájem?
 
 
 
5. Byl jsem hodný, kamarádský, obětavý, platil jsem za ni a nechce se mnou chodit. Proč?
 
Naprosto z jednoduchého důvodu - zájem je roven nule.  Rozebereme si to prakticky na ukázkovém příkladu níže:
 
"Narazil jsem před rokem a půl na úžasnou ženu. Nosil jsem jí květiny, dárky a často s ní chodil do kina. Koupil jsem jí pěkné drahé šaty, které vždycky chtěla. Za tu dobu mi nikdy neřekla, že mě miluje, já jí však lásku vyznával opakovaně. Rád bych se s ní vyspal, ale nechci ji do ničeho tlačit. Vždy, když s tímhle nápadem přijdu, začne se vymlouvat, že není připravená" (převzato z webu Zpovednice.cz, zkráceno)
 
Všimněte si, že mladý nezkušený kluk viděl v ženě "něco víc"  a sám se považuje za "něco míň" a podle toho se začal chovat. Myslel si, že placením, kupováním dárků a kytek si získá její respekt a pozornost, výsledek byl přesně opačný.
 
Další velkou chybou je přistupovat k ženě jako kamarád, protože jí vlastně dáváte najevo, ji jako kamarádku chcete a tento proces je už definitivně nezvratný. Musíte k té ženě přistupovat s respektem a zároveň ten respekt vyžadovat, tudíž když se vám něco nelíbí, tak umět říct ne. Mít svá pravidla a zásady a těch se držet !!
 
A třetí fatální chybou byl přístup k ženě jako ke květině. S tímto přístupem možná uspějete ve staročeských pohádkách, nikoliv ve vašem současném životě. Ženy mají také city, jsou taky sexuálně založené, chtějí prožít vášnivý orgasmus a usínat v jeho objetí. 
Jsou jen přirozeně zdrženlivější a nemluví o tom tolik s muži.
 
Pak často nastává i situace, kdy doufáte ve vztah a přijde jiný muž a všechny vaše měsíční či roční plány zboří během chvilky.  Proto aby jste tomu předešli, přistupujte k ženě od seznámení jako k potencionální možnosti milostného vztahu, pozvěte ji na schůzku a naslouchejte. Jen tak zjistíte, zda má smysl pokračovat či nikoliv...